Intézményünk 2023. szeptember 1-től új képzési formával bővült. Szülői kérésre Érsek Atya engedélyével már általános iskolai osztályaink is vannak. Jelenleg 2 első osztályt tudtunk indítani 37 diákkal. A kisdiákok az írás, olvasás és számolás mellett megtanulják az idegennyelv alapjait is. Angol és német nyelvből játékos tanórai foglalkozások keretében ismerkednek egymással, a tanító nénikkel, az új környezettel. Terveink szerint 3. osztályos korukban felmérjük újra a képességeiket, és bevezetjük a 2. idegennyelv oktatását is. Ezzel készítjük fel őket a nyolcosztályos gimnáziumi képzésre. Még nekünk is meg kell szoknunk, hogy ilyen pici gyerekek is vannak a gimnáziumban. A tanító nénik szerint ügyesek, nagyon aktívak és jól érzik magukat a hatalmas épületben. Szülői támogatásból kialakítottunk egy játszóteret számukra a hátsó udvarban, amit nemsokára használhatnak is.

Bízunk benne, hogy az új képzésünk sikeres lesz. A következő tanévben is várjuk az általános iskolás kisdiákokat sok szeretettel!

Kívánok mindnyájunknak Istentől áldott új tanévet!

Farkasné Besenyei Mária